Vedomostná súťaž „Čo vieš o hviezdach?”

Výsledky okresného kola vedomostnej súťaže
Čo vieš o hviezdach? 2017

V dňoch 21., 22. a 23. marca 2017 sa uskutočnilo okresné kolo vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach?“, na ktorom sa zúčastnilo 77 súťažiacich z 20 škôl okresov Prešov a Sabinov. V každej kategórii boli samostatne vyhodnotené obidva okresy – Prešov a Sabinov. Prví traja z každej kategórie a každého okresu postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční v dňoch 25., 26. a 27. apríla 2017 vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove.



V I. kategórii dňa 21. marca 2017 súťažilo 28 súťažiacich, ktorých odpovede hodnotila porota v zložení: Renáta Kolivošková, Mgr. Roman Tomčík, Mgr. Ján Sadiv. Bodové hodnotenia jednotlivých kôl zapisovala a spracovala do výsledkových tabuliek Mgr. Dagmar Wilgová.
Otázky pripravila a celú súťaž v I. kategórii viedla Renáta Kolivošková.

V II. kategórii dňa 22. marca 2017 súťažilo 27 súťažiacich, ktorých odpovede hodnotila porota v zložení: Mgr. Roman Tomčík, Renáta Kolivošková, Mgr. Ján Sadiv. Bodové hodnotenia jednotlivých kôl zapisovala a spracovala do výsledkových tabuliek Mgr. Dagmar Wilgová.
Otázky pripravil a celú súťaž v II. kategórii viedol Mgr. Roman Tomčík.

V III. kategórii dňa 23. marca 2017 súťažilo 22 súťažiacich, ktorých odpovede hodnotila porota v zložení: Mgr. Viliam Kolivoška, Mgr. Roman Tomčík a Mgr. Ján Sadiv. Bodové hodnotenia jednotlivých kôl zapisovala a spracovala do výsledkových tabuliek Mgr. Dagmar Wilgová.
Otázky pripravil a celú súťaž v III. kategórii viedol Mgr. Ján Sadiv.

 

I. kategória
(4. - 6. ročník ZŠ a 1. ročník 8-ročného gymnázia)

okres Prešov

(4.-6. ročník ZŠ a 1. ročník 8-ročného gymnázia)

Poradie Meno a priezvisko Škola Počet bodov
1. AlexDobrovič ZŠ Šmeralova, Prešov 165
2. Jozef Jabczun ZŠ sv.Mikuláša,Duklianska 16,Prešov 153
3. Marek Štofko CZŠsMŠsv.Gorazda,Solivarská,Prešov 136
4. Lukáš Verčimák Gymnázium J.A.Raymana, Prešov 121
5. Bruno Kalinay CZŠsMŠsv.Gorazda,Solivarská,Prešov 115
6. Eliáš Fudaly CZŠsMŠbl.P.P.Gojdiča, Prešov 112
7. Oliver Jurík Gymnázium J.A.Raymana, Prešov 111
8. Jeremiáš Bugata CZŠ sv.Michala Kendice 99
9. Jakub Čech ZŠ Petrovany 96
10. Aneta Štefančínová ZŠ Šmeralova, Prešov 95
11. Vanesa Kramárová ZŠ a MŠ Kapušany 86
12. Peter Kostráb CZŠ sv.Michala Kendice 84
13. Jakub Demek CZŠ sv.Michala Kendice 83
14. - 15. Branislav Ličák ZŠ Lesnícka, Prešov 82
14. - 15. Stanislava Pivovarníková ZŠ Bajkalská, Prešov 82
16. Šimon Chrobák CZŠsMŠbl.P.P.Gojdiča, Prešov 80
17. Lucia Bogdaňová ZŠ Šmeralova, Prešov 77
18. Ema Raková Gymnázium J.A. Raymana, Prešov 75
19. Lujza Mária Kašická ZŠsMŠ Kapušany 74
20. Martin Sabol CZŠ sv.Michala Kendice 73
21. Natália Ondášová ZŠ Šmeralova, Prešov 72
22. Patrik Sabol Gymnázium J.A.Raymana, Prešov 71
23. Zuzana Mačová ZŠsMŠ Kapušany 46

okres Sabinov

Poradie Meno a priezvisko Škola Počet bodov
1. Michal Novický ZŠ Komenského 113, Lipany 135
2. Šimon Tomko Gymnázium Lipany 128
3. Daniel Varga ZŠ Komenského 113, Lipany 117
4. Kristián Schmied ZŠ Komenského 113, Lipany 115
5. Nick Garcia Gymnázium Lipany 71


II. kategória
(7. - 9. ročník ZŠ a 2. - 4. ročník 8-ročného gymnázia)

okres Prešov

(7.-9. Ročník ZŠ a 2.-4. ročník 8-ročného gymnázia)

Poradie Meno a priezvisko Škola Počet bodov
1. Jaroslav Petrisko ZŠ Májové námestie 1, Prešov 198
2. Richard Hochrun ZŠ Bajkalská, Prešov 188
3. Matúš Klimko Gymnázium JAR, Prešov 169
4. Martin Malik Gymnázium JAR, Prešov 164
5. Dávid Božík CZŠsMŠbl.P.P.Gojdiča, Prešov 163
6. Michal Vorobel Gymnázium JAR, Prešov 153
7. Peter Balog ZŠ Sibírska, Prešov 149
8.-10. Karol Marinica Gymnázium JAR, Prešov 123
8.-10. Daniel Zbojovský CZŠsMŠbl.P.P.Gojdiča, Prešov 123
8.-10. Matej Korž Gymnázium JAR, Prešov 123
11. Šimon Peter Migaš ZŠsMŠ Kapušany 118
12. Samuel Baňas Gymnázium JAR, Prešov 117
13. Stanislava Marušová ZŠ Bajkalská, Prešov 112
14. Matej Kundrík ZŠ Lesnícka, Prešov 110
15. Samuel Hudák ZŠ Bajkalská, Prešov 102
16. Eduard Kollár Gymnázium JAR, Prešov 99
17. Ladislav Furdík Gymnázium JAR, Prešov 96
18. Ľudovít Jaško ZŠsMŠ Kapušany 95
19. Ondrej Turák Evanjelická sp. škola, Nám.legionárov3,PO 78
20. Dorota Matiová Gymnázium JAR, Prešov 72
21. Samuel Tatar Súkr.spoj.škola, Solivarská, Prešov 65
22. Marek Baják Súkr.spoj.škola, Solivarská, Prešov 55

okres Sabinov

Poradie Meno a priezvisko Škola Počet bodov
1. Richard Gold ZŠ Komenského 113, Lipany 193
2. Adrián Lesný ZŠ Komenského 113, Lipany 171
3. Filip Šašala Gym. Komenského 13, Lipany 123
4. Ondrej Sabatula ZŠ Komenského 113, Lipany 116
5. Samuel Mizerák ZŠ Komenského 113, Lipany 101


III. kategória
(študenti SŠ a gymnázií a 5. - 8. ročník 8-ročného gymnázia)

okres Prešov

(študenti SŠ a gymnázií a 5.-8. Ročník 8-ročného gymnázia)

Poradie Meno a priezvisko Škola Počet bodov
1. Filip Murčinko Gymnázium Konštantínova, Prešov 188
2. Martin Miško Gymnázium sv. Moniky, Prešov 172
3. Katarína Pavlikovská Gymnázium sv. Moniky, Prešov 155
4. Lukáš Koscelník Str.zdravotnícka škola sv.Bazila Veľkého, PO 81
5. Alexandra Juščáková Gymnázium Konštantínova, Prešov 69
6. Patrík Kulík SPŠ stavebná Prešov 60
7. Jakub Červeňák Gymnázium Konštantínova, Prešov 59
8. Katarína Kolková Gymnázium sv. Moniky, Prešov 58
9.- 10. Alexander Šlapák Gymnázium JAR, Prešov 57
9. - 10. Marek Paľa SPŠ stavebná Prešov 57
11. Samuel Balaščík Gymnázium sv. Moniky, Prešov 56
12. - 13. Viktória Čižíková Gymnázium JAR Prešov 51
12. - 13. Tatiana Hirková Gymnázium JAR Prešov 51
14. Alexander Bekeč Evanjelická spojená škola Prešov 48
15. Dorota Miškufová SPŠ stavebná Prešov 46
16. Matúš Jenčík SPŠ Stavebná, Prešov 42
17. Samuel Petrík Evanjelická spojená škola Prešov 39
18. Nikola Mikšová Gymnázium JAR, Prešov 24
19. Marek Jackanin SPŠ stavebná Prešov 21
20. Richard Matkobiš SPŠ stavebná Prešov 15

okres Sabinov

Poradie Meno a priezvisko Škola Počet bodov
1. Dušan Gold Gym. Komenského 13, Lipany 185
2. Jozef Mizerák Gym. Komenského 13, Lipany 181



Renáta Kolivošková

 

Späť na Čo vieš o hviezdach ?