Výtvarná súťaž „VESMÍR OČAMI DETÍ”

Výsledky celoslovenského kola
výtvarnej súťaže „VESMÍR OČAMI DETÍ“ 2014



PREŠOV

1. kategória

Janka Belišová (Vesmír očami detí) MŠ Bratislavská, 080 01 Prešov


3. kategória

Lukáš Husár (Okaňa) ZŠ s MŠ Bajerov 96, 082 41 Bajerov


4. kategória

Ester Čirčová (Návštevníci) ZUŠ Októbrová 32, 080 01 Prešov


POPRAD

1. kategória

Karolína Kubičková (Vesmírny trpaslík) Spojená škola – MŠ, Letná 3453/34, 058 01 Poprad


4.kategória

Anna Kubalová (Letíme na Mars) ZUŠ Antona Cigera, Hviezdoslavova 12, 060 01 Kežmarok


Anna Nebusová (Vo vesmíre) ZUŠ Zimná 12, 059 01 Spišská Belá


 

Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2014
1. kategória: deti predškolského veku

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Michael Varga Vystrelili raketu MŠ nám. sv. Martina, Lipany
Janka Belišová Vesmír očami detí MŠ Bratislavská, Prešov
Adelka Horváthová Vesmírna tanečnica ZŠ s MŠ Župčany
Dominik Straka Vesmírne oko MŠ Drienov
Filip Čmiľanský Odlet do vesmíru Súkromná ZŠ s MŠ pre žiakov a deti
s autizmom, Vodárenská ul., Prešov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Stelka Robová Rozkvitnutý vesmír MŠ nám. sv. Martina, Lipany
Timotej Turoci Vesmírna príšerka ZŠ s MŠ Župčany
Patrik Elsner Marťankovia
v čiernej diere
MŠ nám. sv. Martina, Lipany

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Jakub Roško Takto funguje vesmír Spojená škola – MŠ, Letná, Poprad
Ema Jackovičová Tajomstvá vesmíru Spojená škola – MŠ, Letná, Poprad
Karolína Kubičková Vesmírny trpaslík Spojená škola – MŠ, Letná, Poprad


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2014
2. kategória: 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Samko Petrašovič Marťanské dvojčatá ZŠ s MŠ Sedlice
Soňa Filipová Vesmírne duše
vo farebnej lagúne
ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany
Samuel Hurajt Vesmírny škriatok ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany
Darina Baricová Zachráňme sa
cez vesmír
ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany
Jozef Huraj Vesmírny motýľ Súkromná ZŠ s MŠ pre žiakov a deti
s autizmom, Vodárenská, Prešov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Róbert Sabovčík Vesmír v obraze ZŠ Važecká, Prešov
Damián Bakoň Veselý Marťanko ZŠ Sibírska, Prešov
Nina Hudáková Veselí priatelia ZŠ Sibírska, Prešov
Diana Palková Vesmírna diskotéka ZŠ s MŠ Sedlice
Martin Hudák Ufo – Opičiak ZŠ s MŠ Sedlice
Monika Minárová Mimozemšťan – priateľ ZŠ Hviezdoslavova, Lipany
Vanesa Mekková Planéty fruit ZŠ Hviezdoslavova, Lipany

okres Poprad

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ladislav Mikuš Kozmonaut na
prechádzke vesmírom
ZŠ s MŠ Vydrník
Daniel Dulovič Stopy vo vesmíre ZŠ s MŠ Vydrník
Daniel Kroščen Hviezdy kozmonaut ZŠ s MŠ Vydrník
Bibiánka Koreňová Pestrý vesmír ZŠ Dr. Daniela Fischera, Kežmarok
Dominik Kroščen Stretnutie
s mimozemšťanom
ZŠ s MŠ Vydrník
Damián Kroščen Štart rakety ZŠ s MŠ Vydrník


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2014
3. kategória: 5. až 9. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Veronika Krajňáková Môj vesmír ZŠ s MŠ Terňa
Klaudia Ferková Vesmírna láska ZŠ s MŠ Terňa
Alica Drobňáková V lodi mimozemšťana ZŠ s MŠ Šarišské Michaľany
Daniel Dutko Mimozemšťania ZŠ Široké
Lukáš Husár Okaňa ZŠ s MŠ Bajerov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Veronika Krajňáková Slnečné lúče ZŠ s MŠ Terňa
Monika Hurajová Čierna diera ZŠ s MŠ Sedlice
Natália Kačmárová Už nás majú ZŠ Šrobárova, Prešov
Natália Skladaná Multidimenzia ZŠ Komenského, Lipany
Barbora Tarasovičová Vesmírny ohňostroj ZŠ Hviezdoslavova, Lipany
Lýdia Kravcová Časové slučky ZŠ Komenského, Lipany
Adriana Giňová Ako vyzerá naša planéta ZŠ s MŠ Terňa
Veronika Šoltésová Súhvezdie Drak ZŠ s MŠ Sedlice
Andrej Guman Vesmír očami detí ZŠ Široké
Dominika Sykorová Vesmírna cesta ZŠ s MŠ Sedlice

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Katarína Maľaková Svetelné stretnutie ZŠ Dr. Daniela Fischera, Kežmarok
Eva Mezovská Pohľad z inej planéty ZŠ s MŠ Štefana Nahalku,
Liptovská Teplička
Nikola Jannová Vesmírna poézia ZŠ s MŠ Komenského, Poprad
Stanislava Dudaško Vesmírny tanec ZŠ s MŠ Komenského, Poprad


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2014
4. kategória: základné umelecké školy, 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ester Čirčová Návštevníci ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Kamila Pribišová Kozmická loď ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Viktória Antolová Vesmírny zelenáč ZUŠ Nám. slobody, Sabinov
Klára Petrová Súhvezdia ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Juraj Iľko Kozmická veža ZUŠ – Lipany, Štúrova, Lipany
Sofia Popovcová Ufón ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Matúš Sabal Robot ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Olívia Daňková Tunel do neznáma ZUŠ Nám. slobody, Sabinov
Barbora Straková Asteroid ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Filip Tomáš Marťan ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Nikodém Adamko Pripravení na štart ZUŠ – Lipany, Štúrova, Lipany
Miriam Sabolová Prenášanie sa
v priestore
ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Anna Kubalová Letíme na Mars ZUŠ Antona Cigera, Kežmarok
Adam Andrijko Mimozemšťan ZUŠ Budovateľská,
Hanušovce nad Topľou
Dianka Andrášová Do vesmíru ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Marek Zubal Vesmír ZUŠ Zimná, Spišská Belá
Anna Nebusová Vo vesmíre ZUŠ Zimná, Spišská Belá
Sára Čabanová Astronauti ZUŠ Zimná, Spišská Belá
Filip Krajčoviech Astronauti ZUŠ Zimná, Spišská Belá
Nina Lorenčíková Vesmír ZUŠ Zimná, Spišská Belá
Tomáš Pix Vesmír budúcnosti ZUŠ Antona Cigera, Kežmarok

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Janko Jurdík Kozmonauti ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Kristína Kačkošová Kozmonaut ZUŠ Budovateľská,
Hanušovce nad Topľou
Andrej Hrabkovský Vesmírni Anjeli ZUŠ Antona Cigera, Kežmarok
Viktória Reisová Planéta,
mesiace a hviezdy
Cirkevná ZUŠ sv. Jána Bosca, Bardejov
Karin Krempaská Choborobot ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Petra Konfalová Modrá planéta ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Karolínka Olekšáková Korytnačka na planéte ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Marcel Debre Na inej planéte ZUŠ Antona Cigera, Kežmarok


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2014
5. kategória: základné umelecké školy, 5. - 9. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Sofia Leščáková Vševidiace vesmírne oko ZUŠ – Lipany, Štúrova, Lipany
Ema Reviľáková Nekonečne putovanie
kométy
ZUŠ Nám. slobody, Sabinov
Filip Fotta Hviezdny pozdrav ZUŠ Veľký Šariš
Filip Škripko Marťan ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Denisa Kuriľáková Z Venuše ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Alexandra Chovancová Vesmírna perspektíva ZUŠ – Lipany, Štúrova, Lipany
Andrea Daněková Vesmírne metamorfózy ZUŠ – Lipany, Štúrova, Lipany
Gabriela Girašková Farebná Galaxia ZUŠ Nám. slobody, Sabinov

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Katarína Vašková Hrozba nárazu
meteoritu
Cirkevná ZUŠ sv. Jána Bosca, Bardejov
Juraj Vojtička Vesmírne mega... ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Juliána Neupaverová Meteorit ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Lívia Krempaská Metamorfózy ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Matúš Juraj Kobyľan Na štarte ZUŠ Budovateľská,
Hanušovce nad Topľou