Výtvarná súťaž „VESMÍR OČAMI DETÍ”

Výherkyňa LOGA súťaže „VESMÍR OČAMI DETÍ“

Je pre nás veľkým potešením, že sa môžeme pochváliť výherkyňou súťaže Logo „VOD“ Klárkou Stračiakovou zo ZUŠ Námestia Slobody 29 z okresu Sabinov. Klárka uspela so svojou prácou ako najlepšie ohodnotená výtvarná práca v súťaži Logo „Vesmír očami detí“, z čoho máme nesmiernu radosť. Tiež nás teší, že ide o výherkyňu práve z nášho kraja. Touto cestou sa chceme poďakovať aj pedagógom, ktorí Klárku Stračiakovú motivovali a tým prispeli k jej úspechu práve v tejto súťaži Logo „VOD“.

Výsledky celoslovenského finále výtvarnej súťaže
"Vesmír očami detí" 2015

okres Prešov

2. Kategóoria

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Áron Konya Farebný vesmír ZŠ Lesnícka 1, 080 05 Prešov
Matúš Hudák Vesmír ZŠ Veľký Šariš, Školská 29, 082 21 Veľký Šariš

3. Kategóoria

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Viktória Fedáková Krásna GALAXIA ZŠ s MŠ Brezovica, 082 74 Brezovica
Mária Roháľová Mimozemšťan ZŠ Ul. 17 novembra 31, 083 01 Sabinov
Richard Hochrun Modrá hviezda a čierna diera ZŠ Bajkalská 29, 080 01 Prešov

4. Kategóoria

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Nicolas Štieber Rodinné bicyklovanie ZUŠ Štúrova 29, 082 71 Lipany

okres Poprad


3. Kategóoria

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Daniela Zemianeková Mimozemšťania z modrej planéty ZŠ s MŠVagonárska ul. 1600/4, 058 01 Poprad – Spišská Sobota
Pavol Ibčák Návšteva z vesmíru ZŠ s MŠ Tajovského ulica 2764/17,058 01 Poprad

5. Kategóoria

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Tomáš Bednarčík Vesmírny robot ZUŠ Petržalská 21, 060 01 Kežmarok



 

Sprava vyhodnotenie škôl

Výsledky ocenených prác

Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015
1. kategória: deti predškolského veku

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Miška Babkovičová Erupcie na mesiaci MŠ Sabinovská, Prešov
Timea Laceková Mimozemšťanka MŠ Jurkovičova, Prešov
Timotej Turóci Mimozemšťania ZŠ s MŠ Župčany, Prešov
Natália Ebenezerová Trojhlavý drak ohnivák Súkromná MŠ Mamajáčik, Prešov
Adam Smaržík Pavúčiak trojuholníkový Súkromná MŠ Mamajáčik, Prešov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Alexander Obložinský Erupcia SZŠ s MŠ pre deti s autizmom, Prešov
Samuel Kríž Trojhlavý slimák Edo Súkromná MŠ Mamajáčik, Prešov
Martin Jura Vesmírna paráda MŠ Nám. sv. Martina 80, Lipany
Dávid Horňák Vesmír v pohybe MŠ Sabinovská, Prešov
Barbora Baštová Vesmírne UFO MŠ Hviezdoslavova 10, Prešov
Noel Šefčovič Farebný vesmír MŠ Nám. sv. Martina 80, Lipany
Sára Holoťáková Veselé planéty MŠ Sabinovská, Prešov
Nelly Szapuová Domy pre mimozemšťanov MŠ Jurkovičova, Prešov
Viktória Jurková Veselý vesmír MŠ Kpt. Nálepku, Drienov

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Tamarka Markóčiová Marťankovia MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad
Erich Lepko Tvory ďalekého vesmíru MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ján Maxim Jakubčák Priletel z vesmíru MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad
Jakub Roško Vesmírny stroj času MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad
Gabriel Jucha Útek z planéty Zem MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad
Tamarka Markóčiová Správa z vesmíru MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad
Sandra Gombarská Môj vesmír MŠ pri Spojenej škole, Letná, Poprad


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015
2. kategória: 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Kristína Králiková Vesmír mojimi očami ZŠ Májové námestie, Prešov
Martin Karahuta Mimozemšťan Spojená šp.škola Pavla Sabadoša Duklianska, Prešov
Lívia Malicherová Svadba na oblohe ZŠ Lesnícka, Prešov
Áron Konya Farebný vesmír ZŠ Lesnícka, Prešov
Matúš Hudák Vesmír ZŠ Veľký Šariš
Richard Lacko Mesační robotníci ZŠ Šmeralova, Prešov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
SamantaTomaščinová Na potulkách ZŠ s MŠ Sedlice
Alexandra Novýsedláková Geometrické všeličo ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany
Oliver Ščerbák Vesmír ZŠ Veľký Šariš
Sofia Gajdošová „VOD“ ZŠ Lemešany
Sára Sárossyová Vesmír ZŠ Veľký Šariš
Patrik Sepeši Mimozemšťan ZŠ Májové námestie, Prešov
Miroslava Mularčíková Mimozemšťan ZŠ Májové námestie, Prešov
Patrícia Kovaľová Môj pekný mimozemštan ZŠ Sibírska, Prešov
Krištof Bajus Zemeguľko ZŠ s MŠ Rožkovany
Paula Ivanová Vesmírko ZŠ s MŠ Rožkovany
Ján Marhevka V zdravej Zemi – zdravý duch ZŠ s MŠ Rožkovany

okres Poprad

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ján Kotlár Pád do Jupiteru ZŠ s MŠ Školská, Lučivná
Janko Dravecký Na super planéte ZŠ s MŠ Slovenská Ves, Kežmarok
Martina Žigová Vesmírne objavy ZŠ s MŠ Vydrník, Poprad


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015
3. kategória: 5. až 9. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Rene Gajda Tmavá hmota ZŠ Komenského 113, Lipany
Samuel Adam Folklórne slávnosti na Marse ZŠ s MŠ Sedlice, Poprad
Katarína Fabiánová Výprava ZŠ Važecká, Prešov
Soňa Makranská VOD ZŠ Veľký Šariš
Lujza Lukáčová Vesmírna invázia ZŠ Šmeralova, Prešov
Viktória Fedáková Krásna GALAXIA ZŠ s MŠ Brezovica
Mária Roháľová Mimozemšťan ZŠ Ul. 17 novembra 31, Sabinov
Richard Hochrun Modrá hviezda a čierna diera ZŠ Bajkalská, Prešov
Andrej Vyrostek Vesmír ZŠ Veľký Šariš

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Svetlana Imrichová Srdečný pozdrav z Marsu ZŠ Komenského 113, Lipany
Daniela Bjalasová Pristávame ZŠ s MŠ Sedlice
Karin Juščáková Vesmír v pohybe ZŠ Široké
Lukáš Timko Na farebnej vlne ZŠ s MŠ Sedlice
Helena Giňová Nadzemský cit ZŠ s MŠ Bajerov
Viktória Straková Na inej planéte ZŠ Široké
Katarína Straková Veľký tresk ZŠ Komenského 113, Lipany
Natália Baňasová Za hranicami vesmíru ZŠ Komenského 113, Lipany
Ľudmila Cifrová Vesmírna party ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany
Marcela Bujnovská Fialová hmlovina ZŠ s MŠ Brezovica
Monika Markovová Mimozemský tvor ZŠ Ul. 17 novembra 31, Sabinov
Oliver Dvorščák Čierna diera ZŠ s MŠ Pečovská Nová Ves
Martina Kovaľová Vesmír ZŠ Široké
Patrik Novák Život na inej planéte ZŠ Široké
Lea Tomková VOD ZŠ s MŠ Šarišské Michaľany
Soňa Makranská VOD ZŠ Veľký Šariš
Samuel Cuper Malý princ cestuje vesmírom ZŠ Veľký Šariš
Soňa Makranská VOD ZŠ Veľký Šariš
Lukáš Popadič Vesmírčan ZŠ Važecká, Prešov
Marek Tchur Vesmírna diera ZŠ Važecká, Prešov
Natália Uličná Mimozemšťan ZŠ Važecká, Prešov
Michal Bulla Mimozemšťania z vesmíru ZŠ Važecká, Prešov
Jakub Malicher Čierna diera ZŠ Sibírska, Prešov
Sandra Hasmanová VOD ZŠ s MŠ Lemešany
Vanesa Lizáková Kométa ZŠ s MŠ Sedlice
Natália Rabatinová Kozmonaut ZŠ Matice slovenskej, Prešov
Kristína Husztiová Vesmírna krajina zázrakov ZŠ Hviezdoslavova 1, Lipany

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Daniela Zemianeková Mimozemšťania z modrej planéty ZŠ s MŠ Vagonárska ul., Poprad – Sp. Sobota
Daniela Bretzová VOD ZŠ Dr. Daniela Fischera, Kežmarok
Pavol Ibčák Návšteva z vesmíru ZŠ s MŠ Tajovského ulica, Poprad
Dominika Nogová Svet čiernych dier ZŠ s MŠ Ul. Fraňa Kráľa, Poprad-Veľká
Mária Svitanová Srdce vesmíru ZŠ – Grundschule, Hradné námestie Kežmarok
Anna Mária Rindošová Ufóni ZŠ s MŠ Vagonárska ul., Poprad – Sp.Sobota
Anna Chmurová Žiarovková sústava ZŠ s MŠ Vagonárska ul., Poprad – Sp.Sobota

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Paulína Rusnáková VOD ZŠ Štúrova, Spišská Stará Ves
Petra Repelová Kôrovec aj vo vesmíre ZŠ Dr. Daniela Fischera, Kežmarok
Sofia Petra Krišáková VOD ZŠ Štúrova, Spišská Stará Ves
Frederik Badžo Vesmírny boj ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami, Poprad


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015
4. kategória: základné umelecké školy, 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Filip Tomáš Na planéte ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Nicolas Štieber Rodinné bicyklovanie ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Vanessa Kažimírová Čierna diera Cirkevná ZUŠ sv. Mikuláša, Prešov
Sára Kuchárová Vesmír podľa vtákov ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Patrik Budzák Vesmír – PLANÉTY Súkromná ZUŠ Hubošovce

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ema Triščová Dotyk ZUŠ Nám. slobody 29, Sabinov
Damiana Ľubocká Hviezdny tanec ZUŠ Nám. slobody 29, Sabinov
Mária Červenická Pavučina Cirkevná ZUŠ sv. Mikuláša, Prešov

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Tobias Kuffa Komunikačný kanál mimozemskej civilizácie ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Soňa Malychinová „Prask, sk, sk ...“ ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Mathias Kuffa Zámok do vesmíru ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Alžbeta Petzová Vesmírna hmlovina Súkromná ZUŠ Pod Vinbargom 1, Bardejov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Alexandra Marušáková VOD ZUŠ Spojená škola, Letná ulica, Poprad
Soňa Rozkošová Smejko ZUŠ Budovateľská, Hanušovce nad Topľou
Kamila Frajtková Čudo Judo ZUŠ Budovateľská, Hanušovce nad Topľou
Jakub Fiľakovský Marťan ZUŠ Budovateľská, Hanušovce nad Topľou
Lukáš Obušek Takto vyzerá vesmír??? ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Lukas Karaffa Trojočko ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Viktória Boronová Let mliečnou dráhou ZUŠ Sídlisko Hrad, Spišské Podhradie


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2015
5. kategória: základné umelecké školy, 5. - 9. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Lukáš Rabatin Hviezdne vojny ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Barbara Balážová Cesta do vesmírnej večnosti ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Viliam Fotta Vesmírne noviny ZUŠ Námestie sv. Jakuba 26, Veľký Šariš
Sára Kandráčová Vlasatica ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Hubert Urda Roj meteoritov ZUŠ Štúrova 29, Lipany

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Paulína Monková Už prišli ZUŠ výtvarný odbor, Októbrová, Prešov
Rastislav Ľubocký Poslovia života ZUŠ Námestie slobody 29, Sabinov
Patrik Dzivý – Balucha Zelená vlna ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Tatiana Bujňáková Červená galaxia ZUŠ Štúrova 29, Lipany
Damián Knut Novinky ZUŠ Námestie sv. Jakuba 26, Veľký Šariš

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Miriam Kubovová Vesmírne – modrasté dotknutie ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Vlastimil Katanik Vesmírny obyvateľ ZUŠ Michala Vileca, Hurbanova 10, Bardejov
Michaela Havrilová Naša krajina Súkromná ZUŠ Pod Vinbargom 1, Bardejov
Tomáš Bednarčík Vesmírny robot ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Samo Tremba Pozorovateľ ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Ema Lujza Juríčková Záhadný vesmír ZUŠ Budovateľská, Hanušovce nad Topľou

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Aneta Kolesárová Záhada vesmíru ZUŠ Budovateľská, Hanušovce nad Topľou
Juraj Vojtička Raketopaz ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Natália Juhásová Vesmírne stromy ZUŠ Budovateľská, Hanušovce nad Topľou
Igor Kendra Pohľad na marťanské polia ZUŠ Michala Vileca, Hurbanova 10, Bardejov
Július Kolodzej Vzdúvadlo ZUŠ Petržalská 21, Kežmarok
Matúš Švirloh Svetlo hviezd ZUŠ Spojená škola, Letná ulica, Poprad