Výtvarná súťaž „VESMÍR OČAMI DETÍ”

 

2016

Správa vyhodnotenie škôl

Výsledky ocenených prác

Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2016
1. kategória: deti predškolského veku

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Alexandra Šimková Tajomný svet MŠ Sabinovská, Prešov
Stanislava Dulinová Strašidlo z inej planéty MŠ Nám. sv. Martina, Lipany
René Bacher Vesmírne príšery MŠ Nám. sv. Martina, Lipany
Jakub Miko Sám vo vesmíre MŠ Československej armády, Prešov
Alexandra Pariľáková Vesmírny kamarát MŠ Nám. sv. Martina, Lipany
Natália Mošonová Hviezdy MŠ Fraňa Kráľa, Prešov
Tamara Nela Miňová Vesmír MŠ Volgogradská, Prešov
Dávid Kovalčík Predstava o mimozemšťanovi MŠ Ličartovce
Ondrej Bačinský Naša Zem kedysi MŠ Ličartovce

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Stanislava Skladaná Vesmírne mesto MŠ Nám. sv. Martina, Lipany
Ema Kandrová Zvedavé Slniečko ZŠ s MŠ Župčany
Matej Molčan Vesmírna ryba MŠ Nám. sv. Martina, Lipany
Adam Kašper Mimozemšťania na planéte Jupiter MŠ Ličartovce
Mária Babinčáková Maruška a jej kamaráti Slnko, Mesiac a hviezdy MŠ „Kráľovnej pokoja“, Mukačevská, Prešov

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ondrej Pivovarník Vo vesmíre MŠ Dubinné

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
František Štofka Kozmonaut MŠ Domášska, Vranov nad Topľou
Vanesa Nižníková Farby vesmíru MŠ Vrbov
Daniel Vysoký Mimozemšťan MŠ Domášska, Vranov nad Topľou
Michal Krátky Vesmírne telesá MŠ Vrbov
Nela Kroková Vo vesmíre MŠ Dubinné


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2016
2. kategória: 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ján Sarvaš Umelá planéta Spojená škola P.Sabadoša internátna, Prešov
Maxim Žilka Vesmír ZŠ Veľký Šariš
Marianna Červeňáková Vesmírne stretnutie ZŠ Veľký Šariš
Emma Boronová Priatelia ZŠ s MŠ Sedlice
Lukáš Lengyel Veselý mimozemšťan ZŠ Sibírska, Prešov
Zuzana Kocúreková Roztrieštený vesmír ZŠ Hviezdoslavova, Lipany

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Tamara Lašová Karneval na hviezdnej oblohe ZŠ Komenského, Lipany
Dávid Duda Mimozemšťan na vesmírnej diskotéke ZŠ s MŠ Krivany
Lea Gašparová Mimozemské zvieratká ZŠ Sibírska, Prešov
Lucia Tarandová Pristátie na Mesiaci ZŠ Veľký Šariš
Miriam Husáková Rýchla prechádzka ZŠ s MŠ Sedlice
Ema Sárossyová Tajomstvá vesmíru ZŠ Veľký Šariš
Sofia Živčáková Tanček vo vesmíre ZŠ Sibírska, Prešov
Nicolas Štieber Vesmírna príšerka ZŠ Hviezdoslavova, Lipany
Simonka Stachová Vesmírna galaxia ZŠ Hviezdoslavova, Lipany

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Adam Axamský Rozsypaná hviezda Spojená škola Letná, Poprad
Emka Schnágerová Veselý vesmír ZŠ Dr. Fischera, Kežmarok
Katarína Kroščenová Medzi hviezdami ZŠ s MŠ Vydrník
Adrián Horváth Skúmanie vesmíru ZŠ s MŠ Vydrník

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Samuel Klimek VOD ZŠ Toporec
Boris Chovanec VOD ZŠ Komenského, Bardejov
Michaela Jackaninová VOD ZŠ Komenského, Bardejov


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2016
3. kategória: 5. až 9. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Emma Tkáčová Prišli traja ZŠ Šrobárova, Prešov
Stano Galdun Vo vesmíre ZŠ Široké
Daniela Bombová Vesmírna sánkovačka ZŠ s MŠ Bajerov
Natália Klotková Vesmírne dimenzie ZŠ Važecká, Prešov
Michaela Figurová Idem k vám na návštevu Súkromná ZŠ Námestie slobody, Sabinov
Silvia Bykárová Prílet ľadového meteoritu ZŠ Veľký Šariš
Ľuboš Gábor Marťania na prechádzke ZŠ s MŠ Bajerov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ľudmila Ridilová Stane sa to? ZŠ Veľký Šariš
Ľudmila Ridilová Odlet z krátera ZŠ Veľký Šariš
Lenka Vargová Cesta do neznáma ZŠ Veľký Šariš
Lenka Vargová Letíme k priateľom ZŠ Veľký Šariš
Kristínka Nastišinová Kométka Súkromná ZŠ Námestie slobody, Sabinov
Marianna Vanbačová VOD ZŠ Veľký Šariš
Anton Veľký Vesmírna Auróra Borealis ZŠ s MŠ Brezovica
Denis Adamko Hmlovina Tarantula ZŠ s MŠ Brezovica
Jakub Kolesár Vesmírne miestečko ZŠ Važecká, Prešov
Peter Imrich Vesmírny výskum ZŠ Važecká, Prešov
Daniel Koháni Vesmírny prieskum ZŠ Važecká, Prešov
Denisa Knapová Vesmírny jazdec ZŠ Matice slovenskej, Prešov
Daniel Haľko VOD ZŠ Široké
Samuel Dubecký Nálet meteoritov ZŠ s MŠ Sedlice
Denisa Krišová Mimozemšťan ZŠ Komenského, Lipany
Jozef Rímsky Štyri vychádzajúce slnká planéty Estak ZŠ Komenského, Lipany
Soňa Filipová Vesmírna diskotéka ZŠ Hviezdoslavova, Lipany

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Gregor Valent Tajuplná planéta Gymnázium J. Franciscihio-Rimavského, Levoča
Miriam Molitorisová Galéria rodu ET mimozemšťanov ZŠ s MŠ Vagonárska, Poprad
Sandra Blahútová Vesmírny cirkus ZŠ Dr. Daniela Fischera, Kežmarok
Tatiana Vojčíková Už idú! ZŠ s MŠ Vagonárska, Poprad

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Miroslava Klimová Vesmírne čudo ZŠ Palešovo námestie, Spišské Podhradie
Mariana Cimbalistová VOD ZŠ Toporec
Nikola Mirgová Mimozemšťania ZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
Mária Benková Stratená planéta ZŠ s MŠ Dostojevského ulica, Poprad
Róbert Jakubec Apokalypsa ZŠ s MŠ Dostojevského ulica, Poprad


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2016
4. kategória: základné umelecké školy, 0. ročník, 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Ely Rabatinová Návštevník z ďalekej minulosti ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Klára Petrová Gravitačné vlny ZUŠ Výtvarný odbor, Októbrova, Prešov
Ema Hrabčáková Návštevníci ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Timea Rajtíková Ochranca vesmíru ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Zuzana Hrabčáková Rozhovor mimozemšťanov ZUŠ Námestie slobody, Sabinov

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Kamila Pribišová Náraz ZUŠ Výtvarný odbor, Októbrova, Prešov
Laura Nalevanková Mimozemšťania ZUŠ Výtvarný odbor, Októbrova, Prešov
Alexandra Babjaková Ohnivá rana ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Klára Stračiaková Tajuplné mesto vo vesmíre ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Matúš Jurica Smutný mimozemšťan ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Viktória Kvašňáková Lietajúca príšera ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Jakub Tverdík Stretnutie s prekvapeným mimozemšťanom ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Klára Marhevková Rozpad ZUŠ Štúrova, Lipany
Nina Koščová Stretnutie s mimozemšťanmi ZUŠ Výtvarný odbor, Októbrova, Prešov
Sebastián Chovanec Je na Marse voda? ZUŠ Štúrova, Lipany
Jakub Serečun Stretnutie s mimozemšťanmi ZUŠ Výtvarný odbor, Októbrova, Prešov

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Tibor Gamec Stroj času SZUŠ Pod Vinbargom, Bardejov
Jakub Hurajt Vesmírny hokej ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Dominika Gerbocová Balbaby ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Jakub Dudáš Meteority ZUŠ Ul. Štefánikova, Poprad

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Šimon Porubský VOD ZUŠ Michala Vileca, Bardejov
Samuel Pavel Vládca Galaxie ZUŠ Michala Vileca, Bardejov
Veronika Šturcelová Môj vesmír SZUŠ Fantázia, Svit
Kamil Marhefka Vesmírne dvojča ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Maxim Marhefka Vesmírne dvojča ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Melisa Dunková Vesmírne srdce SZUŠ Fantázia, Svit
Matej Belohorec Temný svet SZUŠ Fantázia, Svit
Gabriela Baranová Čarovný hrad ZUŠ Ul. Štefánikova, Poprad
Jana Melušová Tajomstvo vesmíru SZUŠ Fantázia, Svit


Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže Vesmír očami detí 2016
5. kategória: základné umelecké školy, 5. - 9. ročník ZŠ

okres Prešov

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Dominik Kyjovský Tunel do inej dimenzie ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Martin Tejbus ...kto ste, a odkiaľ prichádzate...? ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Noemi Hanišová Sťahovanie na zelenú planétu ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Kristína Polomská Vesmírna ilúzia ZUŠ Štúrova, Lipany
Veronika Cenkerová Vrstevnice ZUŠ Štúrova, Lipany
Adriána Cenkerová Zvuková vlna ZUŠ Štúrova, Lipany
Filip Chamila Planéta T-REX ZUŠ Štúrova, Lipany

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Alica Hrabčáková Sám vo vesmíre ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Katarína Solárová Ľadová planéta ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Barbora Pribišová Stretnutie ZUŠ Výtvarný odbor, Októbrova, Prešov
Daniela Šajgalová Poslovia svetla ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Adam Božek Rýchlosť ZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Denisa Krišová Medzi troma svetmi ZUŠ Štúrova, Lipany

okres Poprad

Najlepšie ocenené práce - postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Alexandra Fečková Tajomná Ufónka ZUŠ Michala Vileca, Bardejov
Antónia Balážová Mliečna dráha ZUŠ Petržalská, Kežmarok
Ema Semanová Prebudenie ZUŠ Petržalská, Kežmarok

Ďalšie ocenené práce - vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezvisko Názov práce Foto Škola
Matej Dinis Na planéte XP 4 č.2 ZUŠ Michala Vileca, Bardejov
Klára Kollárová Galaxia X SZUŠ Pod Vinbargom, Bardejov