Sfoťte si našu Zem – od 3. do 5. marca

Chceš si odfotografovať našu Zem z vesmíru?

S prudkým vzostupom techniky už aj menej skúsený fotograf vie vytvoriť celkom slušnú astrofotografiu, čiže odfotografovať nejaký ten objekt vo vesmíre nie je problém. Ale premýšľali ste už niekedy o tom, ako vyzerajú Vaše obľúbené miesta na Zemi pri pohľade z vesmíru? My z našej hvezdárne Vám dáme možnosť to zistiť. V období od 3. do 5. marca 2021 máme totiž prístup k fotoaparátu, ktorý je umiestnený na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS – momentálne jediný obývaný objekt vo vesmíre, ktorý obieha našu Zem).

Ako sa zapojiť do fotografovania?

Do fotografovania sa môže zapojiť ktokoľvek, kto nám v správe na sadivastropresov.sk, tomcikastropresov.sk, alebo na náš facebookový profil do súkromnej správy napíše meno a termín, ktorého sa chce zúčastniť do 1.3.2021.  Termíny sú 3.3.2021 a 4.3.2021 so začiatkom vždy o 18:00 hod. POZOR!!! Keďže koordinátor projektu nám umožní iba obmedzený počet fotografií, aj počet účastníkov bude obmedzený na 10 účastníkov na jeden termín (10 prvých prihlásených). Na jedného účastníka pripadá 10 fotografií. Prihlásiť sa môžete do pondelka 1. marca 2021 do 12:00 hod. Na Váš e-mail alebo správu budeme reagovať obratom s informáciou, či ste do podujatia zaradený. Desať najrýchlejších následne dostane potrebné bližšie informácie (prihlasovacie meno, presný program a pod.), ktoré zašleme najneskôr do 2. marca do 12:00 hod.

Čo všetko budeš potrebovať?

Na účasť budeš potrebovať PC, notebook, tablet alebo mobilný telefón s pripojením na internet (odporúčame PC, alebo notebook), v ktorom je nainštalovaný program ZOOM CLOUD MEETINGS.
ZOOM CLOUD MEETINGS sme zvolili, pretože je to jednoduchý konferenčný program, ktorý v dnešnej dobe on-line vyučovania využíva mnoho škôl vo vyučovacom procese.

Pokiaľ máte záujem, ako učiteľ implementovať túto aktivitu do vyučovacieho procesu, je možné napísať nám správu na vyššie uvedené kontakty. Následne dohodneme potrebné záležitosti.

Tešíme sa na Vašu účasť!!!