Výsledky okresného kola výtvarnej súťaže „VESMÍR OČAMI DETÍ” 2019

Vyhodnotenie škôl, štatút VOD 2019 s prílohu.

1. kategória: deti predškolského veku

okres Prešov
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Petra GladišováVesmírne kamarátstvoMŠ Nám.sv.Martina, Lipany
Tomáš PigulaMimozemšťania a jaMŠ Nám.sv.Martina, Lipany
Juraj HamráčekCesta do vesmíruMŠ Hviezdoslavova, Prešov
Oliver KyseľaJa a vesmírMŠ Hviezdoslavova, Prešov
Vanesa BujňačkováFarebný vesmír
MŠ Nám.sv.Martina, Lipany

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Salome StričováNa dúhovej planéteMŠ Nám.sv.Martina, Lipany
Bohuslav DulinVesmírne príšeryMŠ Nám.sv.Martina, Lipany
Evka DvorčákováHviezdny vesmírMŠ Hviezdoslavova, Prešov

okres Poprad
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Michal GemzaPutovanie vesmíromZŠsMŠ Komenského, Poprad
Martin VlasatýMôj vesmírZŠsMŠ Komenského, Poprad
Tamara Ester IvanováNočná vychádzka s rodinouZŠsMŠ Komenského, Poprad

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Magdalénka SpišákováVesmírne stretnutieZŠsMŠ Komenského, Poprad
Lucka ChylováNočná vychádzka s rodinouZŠsMŠ Komenského, Poprad
Jakubko SpuchľákNočná vychádzka ZŠsMŠ Komenského, Poprad


2. kategória: 1. až 4. ročník ZŠ

okres Prešov
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Viktória KrivošováVyťahám ťa za uši!ZŠ s MŠ Sedlice
Veronika JankováUfinkaZŠ Májové námestie, Prešov
Samuel KuchárikVesmírna misiaZŠ Sibírska, Prešov
Ivan ČonkaPochod za lepší vesmírZŠ Rokycany
Fabián TancošMôj vesmírny kamarát so svojou mamouZŠ Rokycany
Alex GabrišVesmírne strašidláZŠ Fričovce
Marek HusarUFO mamaZŠ Rokycany

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Miriam HusákováUFO-rak štvorramennýZŠ s MŠ Sedlice
Sebastián GodlaVesmírna včelia kráľovnáZŠ Rokycany
Ladislav GodlaVesmírni stavbáriZŠ Rokycany
Johanka LeškováUFO motýľZŠ Májové námestie, Prešov
Bibiána MarkušováUfonôžkaZŠ Májové námestie, Prešov
René RusnákVesmírna loďZŠ Hviezdoslavova, Lipany
Lenka ČajníkováVesmírne kruhyZŠ Hviezdoslavova, Lipany

okres Poprad
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Matúš ZiburaLet Apolla 14ZŠ Veľká Franková
Nikola KroščenováLetím do vesmíruZŠ s MŠ Vydrník
Branislav ŠtoselVesmírna chobotnicaZŠ Dr. Fischera, Kežmarok

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária
Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Klaudia KroščenováKozmonautky a vesmírZŠ s MŠ Vydrník
Timea KaraffováDiskotéka na mačacej planéteZŠ Dr. Fischera, Kežmarok

3. kategória: 5. až 9. ročník ZŠ

okres Prešov
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Ľuboslava SontagováRozpad GalaxieZŠ s MŠ Krivany
Tamara AronováVesmír očami detíZŠ Školská, Veľký Šariš
Samuel HovančíkI see youZŠ s MŠ Krivany
Nikola MargušováPrelet galaxiouZŠ Prostějovská, Prešov
Štefan DudaKto žije vo vesmíre?ZŠ s MŠ Krivany
Filip MiškufCestovateľZŠ Prostějovská, Prešov

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Vanesa ŠtofaníkováČaro zemskej prírodyZŠ Kúpeľná 2, Prešov
Lukáš HalickýGalaxia XPZŠ Školská, Veľký Šariš
Lucia GumanováGalaxia
ZŠ s MŠ Sedlice
Jakub MikoČierna dieraZŠ s MŠ Krivany
Antónia FilipováAbsolventi Vesmírnej akadémieZŠ Hviezdoslavova, Lipany

okres Poprad
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Alena VandrováMoonlightGymnázium J.F. Rimavského, Levoča
Tea TkáčováRoj meteoritovZŠ s MŠ Jarná ul., Poprad
Lívia MlynárováMirror universeZŠ s MŠ Dostojevského, Poprad

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária
Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Vanesa BadžováFarebný vesmírZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
Petra BadžováMarťankoviaZŠ s MŠ Stráne pod Tatrami
Karolína KundrováVesmírny oborZŠ Dr. Fischera, Kežmarok

4. kategória: 1. až 4. ročník ZUŠ

okres Prešov
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Juraj Štefan ŠtieberMimozemšťaniaZUŠ Štúrova, Lipany
Adamma BučkováUfóniSZUŠ, Pod Vinbargom, Bardejov, elok.pracovisko Prešov
Juraj ŠoltísChaosSZUŠ, Pod Vinbargom, Bardejov, elok.pracovisko Prešov
Oliver NovákVesmírna architektúraSZUŠ, Pod Vinbargom, Bardejov, elok.pracovisko Prešov

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Matej ČabákNávšteva "zhora"ZUŠ Námestie slobody, Sabinov

okres Poprad
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Michal KesselVesmírni duchoviaSZUŠ Fantázia, Svit
Matej PavličkoMore vo vesmíreZUŠ Petržalská, Kežmarok
Karolína KarabínováVesmírne čudoSZUŠ Fantázia, Svit
Martin DikantPlanéta ceruzorukýchSZUŠ Fantázia, Svit
Martin HarnišHarobudova hrozbaZUŠ Petržalská, Kežmarok

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária
Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Nikola VlčkováPripútajte sa prosím!SZUŠ Fantázia, Svit
Tobias BrutovskýVesmírny skipinkZUŠ Petržalská, Kežmarok
Teo HorobaRobotikusZUŠ Petržalská, Kežmarok

5. kategória: 5. až 9. ročník ZUŠ

okres Prešov
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Patrícia EliašováNa MesiaciSZUŠ, Pod Vinbargom, Bardejov, elok.pracovisko Prešov
Alexandra ĎuricováVesmírna bunka životaZUŠ Štúrova 29, Lipany
Antónia TutokyováPascaZUŠ Námestie slobody, Sabinov
Vilma UrdováObjaviteľ žiarivej hviezdyZUŠ Námestie slobody, Sabinov

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária

Meno a priezviskoNázov práceŠkola
Soňa FilipováVesmír fariebZUŠ Štúrova, Lipany

okres Poprad
Najlepšie ocenené práce – postupujúce do celoslovenského kola

Meno a priezviskoNázov práceFotoŠkola
Andrej ŠeligaVtáčia planétaSZUŠ Fantázia, Svit
Sandra BlahútováSlnečný kulečník, hod a práskZUŠ Petržalská, Kežmarok
Paula DudekováPraveký vesmírZUŠ Petržalská, Kežmarok

Ďalšie ocenené práce – vystavené v expozičnej časti planetária
Meno a priezviskoNázov práceŠkola